Kronika

Přijela k nám zmrzlina

Neobvyklou cenu vyhrál jeden z našich žáků - 300 porcí Opočenské zmrzliny.

Mohl tak pozvat na zmrzlinovou party celou školu. Opočenská vanilka a jablko chutnaly opravdu výtečně.  


OSOBNOSTNÍ TRÉNINK - ITÁLIE 2018

Termín kurzu v Itálii: 2. - 9. června 2018

V přímořském letovisku Rosolina Mare v Itálii absolvovali žáci prvního ročníku druhou část osobnostního tréninku, ve kterém pracovali na svých soft skills, tzv. měkkých dovednostech. 

Náplň kurzu byla velmi pestrá. Pro studenty byly přichystány ranní workshopy na téma "Kam chci dojít?", dále pak jednodenní návštěva Benátek a Chioggi a také mnoho dopoledních a odpoledních pohybových aktivit. 

Nevynechali jsme samozřejmě koupání v moři, což bylo vždy příjemným zpestřením aktivitami nabitého dne.

Osobnostní trénink považujeme za důležitou součást výuky na naší škole.

Žáci absolvují jeho první část na seznamovacím kurzu, druhá část probíhá v Itálii a osobnostní trénink dokončí žáci v pracovních týmech ve fiktivních firmách.

 

 


Americký Ballet Magnificat

Členové amerického baletu byli u nás dnes ve škole!!!

Americký profesionální soubor Ballet Magnificat vystoupil v úterý 24. dubna v Šemberově divadle a jeho členové navštívili ve středu 25. dubna naši školu.

Žáci tak měli možnost se seznámit s jejich zajímavou uměleckou činností a procvičit angličtinu.

Ve Vysokém Mýtě vystoupil balet  s představením nazvaným Místo ukrytí (Hiding Place). Balet zachycuje pravdivý příběh Holanďanky Corrie ten Boom, která během druhé světové války skrývala židovské sousedy za stěnou své ložnice, za což se dostala do koncentračního tábora.

Ballet Magnificat je křesťanský baletní soubor, který založila stříbrná medailistka Mezinárodní baletní soutěže Kathy Thibodeaux. Od skromných začátků, bez tanečníků, prostředků či zázemí, se Ballet rozrostl do dvou profesionálních souborů. Jeho členové pocházejí z různých koutů světa včetně Česka. Vlastní repertoár je umělecky vyspělý a obsahově velmi zajímavý. Některá představení byla i filmově zpracována.

ZDE se můžete podívat na jedno z jejich představení.Prosadila se ve světě - Hana Kvapilová

Hanka odmaturovala na naší škole s vyznamenáním v roce 2017.
Vykonala úspěšně přijímací zkoušky a následně získala stipendium na Hillsborough Community College v Tampě na Floridě a studuje obor psychologie.

V současné době má Hana hotový první semestr a úspěšně reprezentuje školu v tenise.


Výborné umístění v celostátní soutěži

3. místo v celostátní soutěži fiktivních firem CEFIF

Fiktivní firma Sign, s. r. o. skončila třetí v soutěži o nejlepší videospot

a získala tak pro sebe odměnu ve výši 1.000 Kč.                                                        

Na úspěšný videospot se můžete podívat ZDE.

 


Řidičský průkaz pro Boziana

Dlouhodobě podporuje naše škola "svého studenta" v Africe. Aktuální forma podpory představuje finanční příspěvěk na složení zkoušek, které Bozianovi umožní řídit motorová vozidla, což prakticky znamená větší šanci na získání práce.

Nejnovější foto Boziana:


Lyžařský výcvik 2018

Lyžák

Lyžák, správně tedy lyžařský výcvik, termín uvedený na všech přihláškách a dokumentech - a stejně každý řekne - lyžák. Je to paradox, protože dnes se polovina studentů jezdí učit na snowboardu, ale respektujme, „ úřední záznam“  - prostě lyžařský výcvik.

Tak se stalo, že se dne 25. 2. v neděli ráno v devět sešla před školou partička z naší školy, abychom společně vyrazili autobusem vstříc horám a zážitkům.

Náš lyžák byl ve znamení jedné velké zimy. A to opravdu velké. Zima byla pod sjezdovkou, nad sjezdovkou i uprostřed sjezdovky. Občas foukal vítr tak silně, že pokud jste se nechytli stromu, skončili jste na vedlejší sjezdovce. Jediné místo, kam se dalo schovat, byl bufet, kde jsme taky strávili většinu našeho času.

Jak jsem uvedla už na začátku, polovina studentů se na lyžák jezdí učit na snowboardu. Já jsem patřila mezi ně. Učila jsem se opravdu od základů. A nakonec mi to i docela šlo.  Sice jsem občas spadla, no dobře, často jsem padala. No tak jo… - pořád jsem padala. Vlastně jsem se učila spíše padat, než jezdit, ale jak jsem zjistila - i to je na snowboardu dost důležité.

Lyže jsem si ale neodpustila, poslední den jsem je taky vytáhla a užívala si, jak nepadám a nikdo na mě nemusí čekat.

Příjemný čas jsme strávili taky na běžkách a já osobně byla překvapená, jako moc mě to bavilo.

Večery byly věnované hraním her - jak kolektivním, tak i deskovým. Poslední večer byl věnován hrám, které vymysleli žáci, a také zpěvu a kytaře. A dokonce i pár z nás se podílelo na tvorbě vlastní písničky o lyžáku.

Táňa Hrdinová


Napsali o nás

Vysokomýtský zpravodaj otiskl v březnovém čísle článek o pracovním setkání projektu VITAE v Německu o úspěchu našich fiktivních firem.

 


Přednáška Policie ČR

Studenti čtvrtého ročníku se zúčastnili přednášky od příslušníka Policie ČR. Takto vypadá jejich zpětná vazba:

Přednáška v podání paní Vlčkové byla pro nás velmi přínosná. Seznámila nás jak s denními událostmi, tak i s ojedinělými případy. Milé nás překvapila svým bezprostředním vystupováním a sympatickým projevem.

  • Lucie a Kateřina

Paní Vlčková byla sympatická a její projev se nám velice líbil, jelikož celková atmosféra ve třídě byla uvolněná. Přednáška byla zábavná a přínosná s několika zajímavými příklady ze života.

  • Nikola a Kristýna

Paní policistka byla velmi zajímavá svým přístupem k přednášce. Působila mile a přátelsky. I když se jednalo o vážné případy, humor jí nechyběl. Velice zajímavá přednáška s vlastními zážitky a poznatky ze života policistky.

  • Markéta a Adéla

Přednáška byla opravdu zajímavá a zábavná. Paní Vlčková je velmi sympatická, milá a vtipná. Líbily se mi historky ze zákulisí a zásahů. Mělo to jedno jediné mínus – názorná ukázka pacifikace protivníka neproběhla.

  • Dominik

Musíme uznat, že tato přednáška byla nejlepší za ty čtyři roky, co tu jsme. Bylo to záživné, zajímavé a naučné. Případy, které nám paní Vlčková popisovala, zaujaly celou třídu.

  • Káťa a Jana

Přednáška byla velmi zajímavá a poučná. Líbil se nám přístup paní Vlčkové. Byla sympatická, vtipná a milá. Zážitky, které nám vypravovala, byly zajímavé.

  • Zubaida a Ilona

Přednáška paní Vlčkové se nám velmi líbila, neboť byla vtipně pojatá, i když se jednalo o vážné věci. Jde vidět, že paní Vlčková své práci rozumí, a bylo by super mít více takových lidí na tomto světě.

  • Eliška a Míša

Přednáška se mi velice líbila. Byla zajímavá a velmi poučná. Byla pojatá zábavnou formou a propojená s mnoha užitečnými informacemi. Mnoho jsem se naučila a hodně toho pochopila.

  • Petra

Přednáška se mi líbila. Řekla bych, že byla nejlepší, jakou jsme tu měli. Velmi mě zaujala a poučila. Líbily se mi příběhy, které nám paní Vlčková vyprávěla. Ráda bych si poslechla další takovou přednášku. Paní Vlčková byla velmi příjemná a sympatická, především byla velmi ochotná zodpovědět naše dotazy.

  • Michaela

Přednáška mě velice nadchla a zaujala. Bylo zajímavé slyšet případy, které musela řešit. Myslíme, že jsme si z přednášky mnohé odnesly. Klidně by paní Vlčková mohla dorazit ještě jednou.

 


Byli jsme v divadle

V úterý 13. února 2018 zamířila celá naše škola do Východočeského divadla v Pardubicích.

Na programu byla hra Bílá nemoc od Karla Čapka.

"Bílou nemoc napsal Karel Čapek v roce 1937 jako ostré varování před nastupujícím nacismem, ale zároveň napsal dílo, které má svoji platnost i v době dnešní. Prvním Galénem byl toho roku v Národním divadle Hugo Haas, který tuto roli posléze ve vlastní režii ztvárnil i na filmovém plátně.

Na zemi vládne z více stran touha po válce. Zbrojařské podniky navyšují výrobu. Zemi však nezaplaví jen tato touha, ale i varovná bílá nemoc, která se nedá léčit a je prudce nakažlivá. Lék objeví praktický lékař Dr. Galén, který svojí metodou léčí jen chudé. Ostatním dá podmínku, za které je ochoten svůj lék vydat všem – aby se přičinili o konec válečných plánů a o světový mír navždy. Touha po penězích, slávě a moci čelních představitelů státu (Maršál) a zfanatizovaný dav jsou však Galénovým silným protihráčem, přestože všem může jít přece kvůli bílé nemoci o život! Kolik ten vlastně stojí? Copak musí člověk poznat nemoc na vlastní kůži, aby Galénovu podmínku splnil?"

Citace - zdroj: Východočeské divadlo Pardubice


  


Úspěch na veletrhu v HK

Firma Sign sr.o. získala ocenění v soutěži za nejlepší REKLAMU

Cenného úspěchu dosáhla firma Sign s.r.o. na Veletrhu fiktivních firem, který se konal 30. ledna 2018 v Hradci Králové.

ZDE si můžete prohlédnout video, se kterým se firma zúčastnila soutěže.

 


Návštěva Ruského střediska vědy a kultury

Ruštináři čtvrtého ročníku podnikli v úterý 12. prosince zajímavou akci. Navštívili Ruské středisko vědy a kultury, které se nachází v Praze.

K základním činnostem RSVK patří příprava a realizace programů v oblasti vědy, kultury a vzdělávání, propagace ruského jazyka a Ruska. Úlohou RSVK je seznámení české veřejnosti s historií a kulturou národů Ruské federace, s jejím kulturním, vědeckým a hospodářským potenciálem; pomoc při vytváření a rozvoji kontaktů a spolupráce s uměleckými a kulturně-vzdělávacími organizacemi České republiky; vytváření vhodných podmínek pro rozšiřování vzájemně výhodné rusko-české spolupráce i pro prezentaci regionů.

Podívejte se na několik fotek z povedené akce:

 

 


PROJEKT ERASMUS +

Spuštění mezinárodního projektu VITAE v rámci programu Erasmus +

Po dlouhém a napjatém čekání jsme se v polovině prázdnin dočkali radostné zprávy o schválení grantu na náš nový mezinárodní projekt Partnerství škol v programu Erasmus+.

Projekt nazvaný VITAE potrvá dva roky, od září 2017 do záři 2019. Náplní projektu bude vytváření aktivit zaměřených na osvojení si či posílení měkkých a přenositelných dovedností a jeho výsledkem pak bude internetová stránka s volně dostupnými aktivitami a metodikami.

Projektu se účastní čtyři partnerské školy. Budeme tedy spolupracovat s žáky a učiteli z belgického Genku, německého Itzehoe a španělské Valencie. Žáci a učitelé zapojení do projektu budou mít také možnost tato místa v rámci pracovních projektových setkání navštívit.

Věříme, že výsledkem a přínosem projektu VITAE budou nejen užitečné aktivity a kvalitní metodiky, ale také nové možnosti zahraniční spolupráce a navázaná mezinárodní přátelství.


Sbírka na Boziana

Ve čtvrtek 23. listopadu proběhla na naší škole finanční sbírka určená na podporu BOZIANA - našeho adoptivního studenta v africké Keni.

Bylo vybráno celkem 3 600,- Kč.

Žáci a učitelé měli možnost během velké přestávky ochutnat produkty domácí kuchyně a přitom přispět na dobrou věc.

 

 


Adventní zájezd do Wroclawi

Ve čtvrtek 7. prosince jsme uspořádali pro naše žáky adventní zájezd do polské Wroclawi. 

Adventní trhy ve Wroclawi jsou velmi oblíbené a město „sta mostů“, jak se Wroclawi říká, vás svou scenérií určitě uchvátí. Město Wroclaw se rozkládá na 10 ostrovech, které jsou navzájem propojeny více jak sto mosty. Někdy se Wroclawi také říká „polské Benátky“. Navštívíte tak jedny z nejhezčích adventních trhů v Evropě v historickém centru města (UNESCO).


Střední škola podnikání Vysoké Mýto, s.r.o.

Tvorba webu: wwworks.cz