Novinky

Fotografie z maturitních zkoušek

Fotografie z maturitních zkoušek si můžete prohlédnout ve Fotogalerii


Škola o prázdninách

Škola, resp. kancelář školy bude o prázdninách otevřena v následujích termínech:

Červenec                       01. - 10. 07.                     29. - 31. 07.

Srpen                              17. - 31. 8.

Vždy od 8:00 do 12:00 hodin.

Telefon na kancelář školy: 468 003 262.

Vstup zadním vchodem.


Další ocenění našich fiktivních firem

Po bohaté sklizni úspěchů na vysokomýtském a mezinárodním olomouckém veletrhu fiktivních firem se našim fiktivním firmám podařilo získat další nová ocenění.

CEFIF (Centrum fiktivních firem) vyhlašuje každým rokem několik soutěží fiktivních firem. V soutěži o nejlepší vizitku, které se letos zúčastnilo šedesát českých fiktivních firem, byla vizitka firmy Cotton Candy, s. r. o. vyhodnocena jako nejlepší, vizitka firmy SPOKOČOKO se umístila na třetím místě. Pěkné je i umístění vizitky firmy IcePoint, s. r. o. na 10. - 11. místě.

Za velmi dobrou prezentaci na veletrhu fiktivních firem byl Centrem fiktivních firem udělen dvěma žákům z firmy Cotton Candy, s. r. o. a dvěma žákům z firmy IcePoint, s. r. o Certifikát o práci ve fiktivní firmě, který je určen jen těm nejlepším.

Všem žákům - a samozřejmě i pedagogům naší školy, kteří jim byli s radou i pomocí kdykoliv k dispozici - patří naše velké poděkování za vzornou reprezentaci školy. Sledovat, jak se daří rozvíjet kreativitu našich nadaných a pracovitých žáků, je pro nás velkou odměnou.

Už teď se těšíme na nové úspěchy budoucích "fiktivek"!


Pomáháme - šili jsme roušky

Jak už jistě víte, naše škola se v letošním školním roce zapojila do projektu Hrdá škola. V rámci tohoto projektu jsme se rozhodli, že chceme v současné koronavirové situaci udělat něco, co by mohlo mnohým pomoci. Že nebudeme stát v koutě, ale budeme nápomocni lidem, kteří to nejvíce potřebují. A tak jsme zapojili žáky i učitele a začali šít roušky, jež poslouží vysokomýtským seniorům a dětem základních škol. Naším cílem bylo vyrobit sto kusů roušek, ale nakonec jsme překonali sami sebe a ušili jich neuvěřitelných 313. Díky všem, kteří se zapojili a přispěli k dobrému dílu.

Je dobře, když jsme si jako lidé oporou a neotáčíme se k sobě zády…

 


Na hodinu asistentem ředitele

Pro osobní a profesní rozvoj je klíčové poznat svoje silné a slabé stránky. Všichni známe nezáživné psychologické dotazníky, ale vypadá to, že těm brzy odzvoní...

Naši studenti třetího ročníku si mohli zahrát simulační počítačovou hru od firmy Behavera, díky které se na hodinu stali asistenty ředitele. Museli řešit úkoly, jednat s lidmi, sestavovat plán schůzí, počítat úsporu peněz a to všechno co nejlépe a nejefektivněji, jak to jen umí. 

 Na konci dostali přehledné vyhodnocení díky kterému lépe ví, na jakých schopnostech zapracovat a o jaké se mohou opřít.

 


Google Digital Garage Certifikate

Źáci čtvrtého ročníku - studiního zaměření Internetové podnikání měli možnost si udělat kurz Digitálního marketingu, tzv. Digital Garage Certifikate. Po absolvování kurzu a složení zkoušky obdrželi níže zobrazený certifikát.

Proč INTERNETOVÉ PODNIKÁNÍ?

Víte, že 81 % Čechů zvažuje nákup dárků přes internet, a dokonce 33 % už nakupuje dárky pouze online? Tržby e-shopů vzrostly meziročně o 16 %. Jedná se o dlouhodobý trend, který zdaleka nezpomaluje, a kdo jiný než právě škola, která vychovává mladé podnikatele, to má reflektovat.

Proto jsme již před časem, s pomocí externistů z oborových firem, založili studijní obor "Internetové podnikání", kde se studenti učí, jak vybudovat fungující e-shop, jak propagovat firmu na internetu a sociálních sítích, jak psát zajímavé texty, jak vytvářet fotky, videa a mnoho dalších nezbytných dovedností. 

No a protože každý "e-shopař" a "marketér" vám řekne, že fotka produktu je to nejdůležitější, pořídili jsme si nově i vlastní vybavení. Kromě kvalitního fotoaparátu máme ve škole produktový stůl, potřebná světla i grafické programy. 

Zkrátka, snažíme se držet palec na tepu doby, tak ho držte spolu s námi!  


"Byli jsme slyšet" - Český rozhlas Pardubice

Ředitelka školy Ing. Jitka Chládková a žákyně 3. ročníku Eliška Valášková v živém vysílání Českého rozhlasu Pardubice

V úterý 3. března měli posluchači Českého rozhlasu Pardubice možnost slyšet naživo zástupce naší školy. Redaktor Jakub Malý si povídal s ředitelkou školy Ing. jitkou Chládkovou a ředitelkou fiktivní firmy Cotton Candy s.r.o. Eliškou Valáškovou o činnosti fiktivních firem na naší škole. 

Celý rozhovor si můžete poslechnout ZDE.


Představujeme francouzskou rodilou mluvčí

Francouzská dobrovolnice ve Vysokém Mýtě

Jako každý rok i letos přicestovali do Vysokého Mýta dva zahraniční dobrovolníci, kteří nejenže pomáhají ve středisku volného času Mikádo, ale navštěvují mimo jiné i školy. Letos mám již podruhé tu čest dělat mentoring (pomáhání a předávání zkušeností, informací) dobrovolnici z Francie - Orelii Rouviere. 

Po dokončení vysoké školy - ve svých čtyřiadvaceti letech - se přihlásila do programu Erasmus, což pro ni bylo  - jak sama říká - až překvapivě snadné rozhodnutí.
Orelie jsem se v Mikádu zeptala na několik zajímavých otázek, které mi ráda zodpověděla.

 Jak ses k programu Erasmus dostala?

 V mém městě ve Francii je spousta asociací, které se sdružují v centrech sociálních služeb a zaměřují se na pomoc mladým lidem a studentům - například s hledáním zaměstnání. Zjišťovala jsem možnosti, jak cestovat a pracovat zároveň, a když mě jedna z pracovnic oslovila s nabídkou vycestovat do zahraničí zadarmo, neodmítla jsem. Papírování a důležité věci za mě bez problémů vyřídilo centrum. Byla jsem nadšená, protože tento projekt je úžasnou příležitostí, jak skloubit práci, vzdělávání i zábavu.

Jak ses dozvěděla o Česku? Co se ti tady líbí?

 Před rokem jsem vycestovala soukromě do střední Evropy a moje kamarádka mi okamžitě doporučila Česko. Jelikož se ve francouzských školách moc o ostatních zemích neučíme, věděla jsem pouze základní informace. Když jsem minulé léto přijela do Česka poprvé, okamžitě jsem si vaši zem zamilovala. Její přírodu, kulturu, architekturu a hlavně i příjemné a přátelské lidi. Myslím si, že je důležité o Česku mluvit více, a je smutné, že mnoho lidí o tak krásné zemi neví.

Jak vypadá tvůj den v Mikádu? Je to náročné?

 Náročnost se liší podle toho, jestli je v ten den nějaká akce, nebo ne. Pokud ano, dopoledne se věnujeme přípravě akce nebo už rovnou na akci jsme (například Vánoční trhy, kde Mikádo mělo svůj stánek). Pokud akce není, připravuji různé aktivity pro děti, které přijdou po škole do centra.

Část práce tvoří i návštěva středních škol, kde se buď podílím na výuce francouzštiny, prezentuji svou zemi nebo se sama zdokonaluji. Pravidelně chodím například do střední školy podnikání na hodiny angličtiny a španělštiny, kde jsou buď společné aktivity, nebo probíhá výuka.

Kromě práce s dětmi vyučuji jednotlivce francouzštinu - většinou kolem 15. hodiny odpoledne. Každou středu pořádám od 17:30 kurzy francouzské kuchyně a na jazykových kurzech, které probíhají pozdě odpoledne, si zdokonaluji svoji angličtinu a učím se i česky. Se svou prací jsem spokojená.

 

Orelie zůstane ve Vysokém Mýtě až do září letošního roku, poté se vrátí zpět domů. 

Do té doby máte možnost potkat ji v Mikádu nebo navštívit některý z kurzů. Určitě se s vámi ráda setká!

Projekt je možný díky evropskému sboru solidarity - EVS.

 

Nela Netková

 


Rodilí mluvčí z Montany

Jsme rádi, že jsme opět mohli přivítat v naší škole Steva Siegelina a jeho manželku Lauru z USA. Pro žáky naší školy si připravili prezentaci o státech Indiana, Michigan a Montana. Měli jsme tak možnost se seznámit s přírodními krásami v národních parcích Glacier a Yellowstone na severozápadě USA a prohlédnout si jak zemědělskou, tak průmyslovou oblast u Velkých jezer v Severní Americe. Siegelinovi byli také zapojeni do konverzací s našimi žáky ve všech ročnících a to během ledna a února.


Přípravné kurzy k přijímacím zkouškám naplněny!

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Dne 9. ledna 2020 došlo k naplnění kapacity kurzů - přihlášky prosím již nezasílejte.

Děkuji.

Jitka Chládková, ředitelka školy

 

Žákům devátých tříd nabízíme přípravné kurzy z matematiky a z českého jazyka, a to od ledna až do dubna 2020. Učitelé budou během přípravných kurzů uplatňovat náš vzdělávací princip – v maximální možné míře se žákům věnovat individuálně.

Během kurzů si žáci mohou také zkusit ilustrační testy, tzv. přijímačky nanečisto (POZOR! Ty jediné se budou konat ve středu!!!), které vyhodnotí učitelé školy. I tyto testy s žáky společně probereme a vysvětlíme jim případné chybné odpovědi či postupy.

Otevírat budeme jednu třídu  pro 30 žáků (v případě většího zájmu dvě třídy).

Přípravné kurzy budou probíhat vždy ve čtvrtek v čase:

  • 16:00 – 16:45 matematika
  • 16:50 – 17:35 český jazyk

Celkem 8 dvouhodinovek! bude probíhat takto:

  • Leden –  16. 1., 23. 1., 29. 1.(středa)
  • Únor – 6. 2., 20. 2.
  • Březen – 5. 3., 19. 3.
  • Duben – 2. 4.

Přijímačky nanečisto proběhnou pouze jako součást kurzů ve STŘEDU 29. 1. 2020 v čase (pokud dojde ke změně termínu, budete včas upozorněni) :

  • 15:40 – 16:50 – ilustrační test z matematiky
  • 17:00 – 18:00 – ilustrační test z českého jazyka

Přípravné kurzy včetně přijímaček nanečisto poskytujeme všem uchazečům za účastnický poplatek 400 Kč na žáka*. Platbu je možné provést v hotovosti v kanceláři školy, případně zaslat na účet školy 19 – 1323554379/0800 s uvedením jména a příjmení žáka do poznámky (např. Květuše Jarní) 
do 10. ledna 2020. V případě neuhrazení v termínu bude místo v kurzu postoupeno dalšímu zájemci.

Vyplněnou přihlášku prosíme zaslat na email chladkova@sspo.cz (vyčkejte na potvrzující email!) nebo odevzdat v kanceláři školy do 10. ledna 2020 -případně do naplnění kapacity kurzu.

Přihlášku na tyto kurzy si můžete stáhnout ZDE.

 *V případě odevzdání zápisového lístku na naši školu pro školní rok 2020/2021 bude v měsíci září 2020 účastnický poplatek vrácen v plné výši.

Kontakt: Jitka Chládková - chladkova@sspo.cz, 603 532 953


Účetnictví a japonština

A protože nás to s žáky baví, rádi se jim věnujeme i po vyučování.

Nejen že nás, učitele, mohou oslovit během našich konzultačních hodin, každý rok přidáváme něco navíc!

Po loni žáky velmi vítané podpoře při přípravě na praktickou maturitní zkoušku z účetnictví letos opět pokračujeme! Cvičení z účetnictví probíhají každý čtvrtek od 15 hodin. Přidáte se?

I letos jsme otevřeli základy japonštiny - loňský kurz probíhá v pondělí v rámci 8. vyučovací hodiny, začátečníci pak docházejí v úterý 7. vyučovací hodinu. Stihnete ještě naskočit do kurzu?

 


Dny otevřených dveří

Pro zájemce o studium zveřejňujeme DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Těšíme se na Vaši návštěvu ve dnech

 
Pondělí 14. října 2019

08:00 - 17:00

Středa 13. listopadu 2019

09:00 - 14:00

Sobota 23. listopadu 2019            

08:00 - 12:00

Pondělí 9. prosince 2019

14:00 - 17:00

Sobota 18. ledna 2020

08:00 - 12:00

Po telefonické domluvě nás můžete navštívit kdykoliv. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proč přijít na den otevřených dveří?

Představíme Vám studijní obory: 

ANGLICKÝ JAZYK PRO ODBORNOU PRAXI a INTERNETOVÉ PODNIKÁNÍ

Dále budete mít možnost blíže poznat prostředí školy, popovídat si se žáky školy, podívat se do vybraných hodin, prohlédnout si interiéry včetně domova mládeže a jídelny. 

Poskytneme Vám také informace o studiu, dozvíte se, jaké uplatnění mají naši absolventi, jak dopadli  
u maturitních zkoušek či jak probíhá příprava na státní maturitní zkoušku.

Seznámíme Vás také s výukou cizích jazyků, ukážeme Vám, jak funguje školní fiktivní firma, a seznámíme Vás s projekty, kterých se škola účastní na podporu výuky cizích jazyků.

Také Vám dáme odpovědi na otázky ohledně stipendií, školného, přípravných kurzů a přijímacích zkoušek.

Přijďte se podívat, těšíme se na Vás :)


Video marketing

Nově vyučujeme

Žáci 4. ročníku se učí pracovat s videem v novém předmětu Video marketing. Tento předmět vyučuje na naší škole odborník z praxe. Jedná se o Radka Štěpána, jehož podnikatelské aktivity můžete sledovat na www. filmovani.eu.

Proč Video marketing?

Komerční video se stalo již neodmyslitelnou součástí moderního marketingu. Proto jsme ho také zařadili do učebního plánu specializace: Internetové podnikání.

Výstižnou charakteristiku Video marketingu jsme přebrali  z https://www.evisions.cz:

Videa jsou v současnosti nejrychleji rostoucím formátem internetové reklamy. Může jít o krátké reklamní spoty přehrávané před jiným videem, například na YouTube, Stream.cz nebo před videi na zpravodajských portálech. Další možností video marketingu jsou delší samostatná videa zaměřená na propagaci služby či produktu. Může jít jak o propagaci přímou (předvedení, recenze či ukázka daného produktu), tak nepřímou (například srovnávací videotest různých produktů, informační video na související téma).

Globálně nejpopulárnější platformou video marketingu je služba YouTube, intenzivním kanálem, kde se videa zobrazují a šíří, je také Facebook, případně další sociální sítě. V českém prostředí hrají významnou roli i lokální projekty, jako je Stream.cz.


Vzkazy absolventů 2019

Na vzkazy letošních absolventů se můžete podívat ZDE. Postupně budeme přídávat další vzkazy.

 

 

"Průměrný učitel vypráví. Dobrý učitel vysvětluje. Výborný učitel ukazuje. Nejlepší učitel inspiruje." Ch. F. Browne.

Děkuji za nejkrásnější čtyři roky  těm nejlepším učitelům.


Střední škola podnikání Vysoké Mýto, s.r.o.

Tvorba webu: wwworks.cz