Itálie – osobnostní trénink

Na začátku června zamířila třída P1 na jih – do slunné Itálie. V krásném prostředí kempu Lido de Dante (poblíž Ravenny) proběhla druhá část osobnostního tréninku. Osobnostní trénink patří k nedílné součásti vzdělávání na Podnikatelské škole. Vidíme, že v praxi jsou důležité nejen znalosti, ale i dobré charakterové vlastnosti, schopnost se prosadit, vypořádat se s neúspěchem. Osobnostní trénink byl doplněn nácvikem průvodcovských dovednosti v Ravenně a samozřejmě koupáním v moři a hraním všemožných “přímořských her”. Celkově se pobyt v Itálii velmi vydařil a těšíme se na další školní akce :).

Pohled studenta

Když jsme se s naší třídou P1 dozvěděli, že pojedeme v červnu na osobnostní trénink do Itálie, všichni jsme se moc těšili. Vyrazili jsme v pátek večer autobusem a po dlouhé, ale zábavné cestě jsme dorazili do Lido di Dante, hezkého přímořského městečka, kde jsme byli ubytování ve velkém kempu v útulných mobilních domcích.

Každé ráno měli dobrovolníci možnost jít si zaběhat při východu slunce. Poté následoval osobnostní trénink, na kterém jsme se zamýšleli nad tím, kde v životě právě jsme a kam směřujeme. Po tréninku jsme trávili čas u moře, koupali se, hráli badminton, povídali si nebo jen tak relaxovali na slunci. Jídlo jsme si připravovali po celý pobyt sami, a jednou jsme si dokonce uspořádali večerní grilování s kamarády. Pustili jsme si hudbu, zpívali a užívali si společné chvíle.

V úterý jsme se vydali na výlet do Ravenny. Procházeli jsme historickými památkami a mluvili o nich v angličtině. Odpoledne jsme zamířili do obrovského obchodního centra, kde jsme si mohli nakoupit, co jsme chtěli, ať už potraviny nebo oblečení.

Večery byly vždy pohodové. Po večeři jsme hráli týmové hry, někdy sportovní, jindy zase logické a poté jsme měli volný čas na vlastní program s kamarády. Jeden z nejlepších zážitků nás čekal ve čtvrtek, kdy nám animátoři uspořádali diskotéku. Hrály naše oblíbené písničky na přání a všichni jsme si užili poslední večer v Itálii.

V pátek jsme se naposledy vydali k moři, poté jsme se sbalili a večer vyrazili zpět domů. Cestou v autobuse jsme už byli všichni unavení, ale plní dojmů a zážitků. Tento výlet pro mě byl skvělým zážitkem, na který budu ještě dlouho vzpomínat.

Miroslav Myšák