Ekonomická olympiáda

Ekonomická olympiáda má na SŠPO již své pevné místo.

Také tento školní rok se naše škola zapojila do školního kola ekonomické olympiády. Vlivem covidové situace se žáci účastnili olympiády online z domova. Naši žáci to ale zvládli s přehledem, mají již zkušenost z loňského školního roku, kdy byla situace obdobná. Ekonomická olympiáda vychází z rámcových vzdělávacích programů MŠMT a je největší soutěží v ekonomii a financích v České republice. Otázky sestavují ekonomové a odborníci z Institutu ekonomického vzdělávání a České národní banky, kde již tradičně probíhá olympijské finále.

Letošní rok se školního kola účastnil rekordní počet zaregistrovaných škol. Oproti loňskému roku, kdy se olympiády účastnilo 339 škol, se letošní počet navýšil na 417 škol z celé republiky. Také z tohoto důvodu se do krajského kola probojovali opravdu jen ti nejlepší. Za naši Střední školu podnikání Vysoké Mýto se krajského klání, které bude probíhat na konci ledna, bude účastnit Timoteus Pospíšil ze čtvrtého –  maturitního ročníku. Do krajského kola úspěšně postoupil i minulý školní rok. Přejeme mu, ať úspěšně zúročí své zkušenosti a dosáhne co nejlepšího výsledku.

zleva Kateřina Bubláková P2 (2. místo), Tim Pospíšil P4 (1. místo) a Sarah Mašíková P2 (3. místo) – foto archiv školy